راز های زیبا کردن مبلمان در خانه

راز های زیبا کردن مبلمان در خانه

با اینکه درون اتاق نشیمن وسایل دکوری زیادی وجود دارد ، هیچ کدام به اندازه مبلمان به چشم نمی آید.

مبلمان یکی از بزرگترین المنت های ما برای دکور خانه است.اگر مبلمان با کیفیتی داشته باشید دستتان برای دکور مبلمانتان باز تر خواهد بود.

از چیدمان کوسن ها گرفته تا میز جلوی مبلتان ، سلیقه تان در دکور مبلمان ، در زیبایی کل خانه تاثیر میگذارد.به طور معمول کم هزینه ترین راه برای تغییر ظاهر خانه تان ، تغییر دکوراسیون مبلمان تان است.

1.به رنگ ها توجه کنید

قبل از خرید وسایل جدید برای مبلتان ، به رنگ آن توجه کنید.بهترین مبلمانی که مناسب برای تغییر دکوراسیون هستند ، مبلمان با رنگ های خنثی هستند.ولی این به این معنی نیست که رنگ های روشن تر را نمیشود زیباتر کرد.حتما یک یا دو عکس از مبلمانتان بگیرید و همراه خودتان در هنگام خرید داشته باشید.بهتر است چند عکس مختلف با نور های مختلف بگیرید که مطمئن شوید دکور جدید در تمام طول روز زیبا خواهد بود.

دکور مبلمان خاکستری

به عنوان رنگ گرم خنثی ، مبلمان خاکستری این روزها طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است.مبلمان خاکستری با رنگ های روشن و شفاف بسیار جور هستند.اگر استایل مبلتان به شما اجازه داد از رنگ شفاف همراه با الگوهای امروزی استفاده کنید.من به شخصه عاشق ترکیب رنگ زرد با رگه هایی فیروزه ای با مبل خاکستری هستم.بهترین ترکیب است با این رنگ خنثی !

دکور مبلمان قهوه ای

برای کسانی که مبلمان قهوه ای دارند ، پیشنهاد ما اینست که چند رنگ را ترکیب کنید تا اینکه به رنگ مورد علاقتون رسیدید.مبل های قهوه ای تیره ، با رنگ های روشنتر خنثی بسیار زیبا میشوند .بهترین گزینه برای ست کردن ، پرده های بلند یا فرش رنگی هستند.البته نا گفته نماند که قهوه ای با رنگ های عمیق مانند سبز یا قرمز نیز همخوانی خوبی دارد. مطمئن باشید بعد از یک روز طولانی ، بهترین جا برای استراحت و ریلکس کردن خواهد بود.

ایده های دکور مبلمان با چرم سیاه

درحالی که رنگ مبلتان مهم است ، جنس مبلتان نیز میتواند به آن یک ظاهر منحصر به فرد ببخشد. صاحبان خانه یا از چرم سیاه میترسند یا بسیار نسبت به آن هیجان زده میشوند. درحالی که تقریبا هر رنگی با مبل سیاه خوب میشود ، پیشنهاد میشه از رنگ های مات استفاده کنید تا براق . از اکسسوری های با بافت زیاد برای زیباتر کردن مبلتان استفاده کنید.

2. استفاده از کوسن برای تزئین مبلمان

وقتی بحث دکور مبلمان پیش می آید ، هر چقدر کوسن داشته باشید باز هم کم است. با وجود کوسن ها در ابعاد و اشکال متنوع ، شما با هر سلیقه ای میتوانید کوسن مورد علاقه خود را پیدا کنید. تجربه نشان داده است که اگر تعداد کوسن ها را فرد انتخاب کنید بهتر است.یک پیشنهاد مهم دیگر ما این است که از کوسن های در ابعاد مختلف استفاده کنید ، ترکیب کوسن ها با ابعاد مختلف به دکور شما بسیار کمک میکند.بهتر است که کوسن های بزرگتر را در عقب و نزدیک به دسته ها قرار دهید.

3. استفاده از پتو های نازک برای تزئین مبلمان

همه ما دوست داریم که وقتی بر روی مبل نشستیم ، پتو مورد علاقمون رو بقل کرده باشیم. بهترین چیز است برای ریلکس کردن . همچنین یک عضو مهم در تزئین مبلتان است . البته ناگفته نماند طریقه قرار گرفتن پتو بر روی مبل هست که به اتاق یک ظاهر گرم و راحت و در عین حال زیبا می دهد. سعی کنید از طول پتو را تا کرده و طوری آن را بر روی مبل قرار دهید تا قسمتی از آن بر روی دسته نیز قرار بگیرد. یا می توانید سه لا آن را تا زده و در گوشه مبل قرار دهید . از کوسن نیز در جلو پتو استفاده کنید .

4. استفاده از میز وسط

اگر فضا بهتون اجازه داد ، یک میز وسط کوچک میتواند زیبایی و کارایی زیادی به محیط اضافه کند . بهترین مکان برای قرار دادن یک فنجان قهوه و در کنار آن یک گلدان می باشد . ارتفاع میز کنار باید به اندازه ارتفاع تشیمن مبلتان باشد . هر چه ساده تر و کوچک تر باشد بهتر خودش را نشان می دهد . برای تزئین میز کنارتان هم می توانید از یک سینی کوچک یا گلدان استفاده کنید یا مقاله تزئین میز وسط را مطالعه کنید .

5.استفاده از آباژور برای تزئین مبلمان

قرار دادن یک آباژور در کنار مبل علاوه بر اینکه به دکوراسیون اتاق ظاهری زیبا می بخشد ، می تواند مفید هم باشد اگر اهل نوشتن یا مطالعه بر روی مبل هستید . آباژور رو میزی بهترین گزینه برای رساندن نور کافی و ملایم به مبلتان است . اگرچه برای کسانی که از مبلمان ال در خانه استفاده می کنند ، آباژور رومیزی گزینه ی مناسبی نخواهد بود . آباژوری که بر روی زمین قرار بگیرد و در پشت مبل ال خود قرار بدهید نور را در اتاق پخش کرده و زیبایی نمای اتاق را دوچندان خواهد کرد .

6.تزئین دیوار پشت مبلمان

حالا که بیشتر حواسمان را به ظاهر مبل و اطراف آن دادیم ، بهتر است از فضای پشت و بالای مبل نیز غافل نشویم . بعضی ها مبل خود را مقابل دیوار با زاویه ای خاص قرار می دهند که ظاهر خانه را باز هم زیباتر می کند !! . من به شخصه استفاده از آینه های بزرگ برای بخشیدن عمق و روشنایی بیشتر به خانه را دوست دارم ، گرچه چندین راه دیگر برای تزئین دیوار وجود دارد . برای این منظور میتوانید مقاله ی ۱۰ راه خاص برای تزئین دیوار را مطالعه کنید .

طراحان داخلی

اگر به دنبال راه های بیشتر و خاص تر برای تزئین مبلمانتان هستید و یا اگر احساس می کنید نیاز به کمک دارید برای انتخاب دکوراسیون داخلی مناسب ، بهترین پیشنهاد ما استخدام یک طراح داخلی است . معماران داخلی یا طراحان داخلی به دلیل تجربه خود در این زمینه می توانند به شما کمک کنند تا دقیقا آن حسی را که می خواهید از خانه خود بگیرید .

نتیجه گیری

مبلمان بزرگترین شی در اتاق نشیمنتان است ، پس کاری کنید که عاشق آن باشید . تزئین مبلمان راه های زیادی را برای نشان دادن سلیقه تان جلوی پایتان قرار می دهد. از این راز هایی که خواندید استفاده کنید تا به مبلمانتان رنگ و زیبایی دوچندان اضافه کنید .

6 thoughts on “راز های زیبا کردن مبلمان در خانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *